Z uwagi na ustawienia prywatności nie wszystkie dane tego użytkownika są widoczne

Portal Poemax jest prowadzony we współpracy ze stowarzyszeniem Salon Literacki

Nazywam się: KrystynaT

Dołączyłam do serwisu ponieważ: Lubię poezję

Ilość odsłon: 1691

Komentarze

wrzesień 14, 2023 20:20

Rafale Hille - przepraszam, przeglądam jeszcze raz i widzę, że więcej niż kilku "Cegieł" mi brakuje.

wrzesień 13, 2023 07:47

Rafał Hille - piszę tutaj ponieważ mnie blokujesz, a mam zapytanie. Napisałeś na profilu, że byłeś publikowany w "Cegle", pamiętasz może w którym numerze? Mam wszystkie egzemplarze tego zina i nie mogę Cię znaleźć. Pozdrawiam

lipiec 19, 2023 22:43

""Żołnierze! Trzeba wytępić
to bydło! Nie bierzcie jeńców!"
Żołnierze posłuszni i tępi
stawiają pod mur po dziesięciu."

Komuna Paryska Broniewskiego

lipiec 18, 2023 17:39

"(...)Widzenie całości jest tym bardziej istotne w odniesieniu do utworu lirycznego, w którym znaczące mogą być najdrobniejsze nawet składniki, mniejsze niż wyraz (warstwa brzmieniowa). Selekcja winna więc polegać nie na calkowitej eliminacji niektórych elementów z reguły w praktyce szkolnej pomijanych (np. nadawca, odbiorca, sposób narracji w epice; składnia, fleksja, leksyka, typy monologów lirycznych w liryce itp.), ale na wyborze tych składników, które są najbardziej wyraziste w utworze, decydujące o strukturze, stanowią dominantę kompozycyjną."

Poetyka stosowana

"i jak to odnieść do ludzi, którzy jako jedyną słuszną estetykę uważają własną?"

lipiec 18, 2023 16:44

"Sranie użytkownikom pod wiersze jako wyraz wyjątkowego oddania sprawie, kocopolizacja psyche, muskanie się końcami ogonków w każdym "ą" "ę" "głĘbiej" "moĄcniej". Bojówki poetyckie i faszyzm literacki, batożyliby gdyby mogli. Współczujmy im, bo to syndrom nauczyciela z "The wall", ale mimo zrozumienia powodów tym bardziej sprzeciw powinien się pojawić, a nie WSTRĘTNA PRAKTYKA WSPÓŁCZUCIA AGRESOROWI. "

lipiec 18, 2023 16:28

"Sprawdziłam, to tutaj tak działa, w dodatku jest tolerowane jako właściwe. Tolerowanie wysrywów, bo "to dobry chłopak był i mało pił". Pseudo językoznawcy gaworzący żeby pokazać, że są fajni. Polityka poezji, jaki ustrój ma ten portal? Czy mały penis pasuje do dużej buzi i czy będzie w niej bardziej językiem czy podniebieniem? To pytania na które nie musimy sobie odpowiadać, ale może powinniście, ze zwykłej przyzwoitości niemych"

lipiec 18, 2023 16:17

"Przychodzi tu człowiek, chce publikować wiersze, opowiadania, spotkać się z odbiorcą. Publikował w kilku miejscach, pisze inaczej, ciekawie. Co go czeka?
Test pierwszy obejmuje wykpienie, jeśli cel okaże się podatny to test drugi następuje negacja (nie wszystko ustawione w wersy to wiersz i tym podobne bzdury), a test trzeci jest na wytrzymałość, polega na dręczeniu tak długo, aż przybyły człowiek pęknie (ludzie zazwyczaj nie spodziewają się takiego kanibalizmu wśród poezji), wtedy można go zbanować."

lipiec 01, 2023 20:36

Bjork zawsze.
Szczególnie koncertowa, bo miałem przyjemność posłuch i zobaczyć. Dla podkręcenia smaku
https://youtu.be/sUbTF0Dc2bo

czerwiec 24, 2023 18:21

"Moczę stopy, ciało w kurzu odludzia. Kiedyś lusterka, a dzisiaj kiczowate śmieci ceną wolności. Zasmucam się dopiero, gdy przypomnę sobie o ludziach, że jestem jednym z. Jak pierwsza żona Adama, z tej samej ziemi co on. "

czerwiec 23, 2023 17:47

"Podobno poezję powinno się czytać dopiero wtedy, kiedy będziemy gotowi przyjąć inne światy jako idealnie-nieidealne, anty-artyzm, kopulujące wiewiórki generujące dźwięk na imprezę techno, animalsi protestują przeciwko podaniu viagry wiewiórkom, karetki ustawiły się w szeregu jak taksówki, w takt wiewiórek kiwają tak tak-sówki na wertepach wypadło jedno ciało i sturlało pod, a ocaleni z imprezy mówili o doznaniach religijnych.
Podobno każdy ma własną opowieść. Sztuka masowa, to wręcz się wyklucza."