Portal Poemax jest prowadzony we współpracy ze stowarzyszeniem Salon Literacki

marzec 14, 2023 11:12

Skoro co poniektórzy tak bardzo się nienawidzą, to kultura nakazuje omijać się szerokim łukiem.
A jeśli się nie da, to po prostu dobre wychowanie sobie pójść tam, gdzie idealność zostanie doceniona.

Proste? Pisarze i poeci w mordę. Pokażcie klasę.
Zróbcie sobie "Flame of Fame" runda po trzy wiersze. Biały, rymowany i haiku.
I wszystko jasne. I nie trzeba pruć się ad personam


  • marzec 14, 2023 11:58

    Milo, bez przesady... jaki hejt? Odpowiedziałem na komentarz Rafała pod moim tekstem, Marek to docenił, Rafał się zapienił.

  • marzec 14, 2023 12:54

    Nie nazwałem tego hejtem Pawle.
    Ludzie tu nie mają dystansu do siebie nie dorośli
    do podszczypywań, nie mówiąc już o "roastach".
    Inna sprawa, że niektórzy aż się ślinią na myśl, że będzie się działo.
    Dlaczego nikt nie zwrócił uwagi na moją propozycję.
    Przecież to najlepsze rozwiązanie, by przekonać się czyja czyjszość jest bardziej poetycka?
    Lepiej napier... ać się kułakami?
    Zaraz utworzę kontener "FAME of MMA od zakrystii"
    I proszę bardzo, oto umowna strefa pojedynków kulturalnych. Wyłączna i jedyna. Tam zostaną rozstrzygnięte WSZYSTKIE SPORY I SPRAWY nie do ogarnięcia na drodze polubownej. Poza pentagramem wymogiem jest kultura absolutna.

  • marzec 14, 2023 13:01

    najlepiej mnie spalcie na stosie, zamiast marzanny

  • marzec 14, 2023 13:07

    Nie ma tak łatwo.
    Osobiście mogę stanąć w pentagramie, jeśli ktoś, coś.
    Ty, Rafale chyba tezsię nie boisz?

  • marzec 14, 2023 13:12

    w życiu! dawaj zapałki :)

  • marzec 14, 2023 16:09

    Treść komentarza została usunięta przez redakcję serwisu.

  • marzec 14, 2023 23:53

    Rafał, a co było obraźliwego w moim komentarzu? I co z tym realem? Do sądu mnie podasz za "Rafał, nic mnie tak nie motywuje jak Twoja zawiść. Dziękuję"? Serio... No to ubaw będzie. Zostawiam, jako sprzeciw wobec tyrani. :)

  • marzec 15, 2023 16:22

    w Twoim komentarzu nie było nic obrazliwego. Nie mam do niego zadnych pretensji, raczaj mnie rozbawil.
    Nie wiem kto jest adminem na tym portalu (to znaczy teraz wiem! ) sądziłem, że to Ty jestes na podstawie jednego komentarza ponizej. To że nim nie jesteś całkowicie zmienia cala sytuację. Zreszta odnosiłem aie tylko do zachowania "Lawendowych mysli", a nie Twojego. Przepraszam, że Ciebie wciągnąłem w to.

  • marzec 15, 2023 16:25

    powyższa odpowiedź oczywiście adresowana jest do Pawła D.

  • marzec 14, 2023 12:16

    Treść komentarza została usunięta przez redakcję serwisu.

    Konto usunięte

    2-22-22-22-2

  • marzec 14, 2023 13:59

    Treść komentarza została usunięta przez redakcję serwisu.

    Konto usunięte

    2-5

  • marzec 14, 2023 14:03

    Treść komentarza została usunięta przez redakcję serwisu.

  • marzec 14, 2023 14:49

    Przypominam. Paweł jest tu Rootem. Nader wyrozumiałym, ale i on w końcu może złapać miotłę i wtedy nie ma zmiłuj. Złoczyńcy i samozwańczy szeryfowie obrócą się w pył

  • marzec 14, 2023 15:11

    Treść komentarza została usunięta przez redakcję serwisu.

    Konto usunięte

    2-5

  • marzec 14, 2023 15:51

    A ty dalej swoje. W imię czego? Portretów papieża, Lenina, czy innych wynalazków. Tak wiele spraw cię tu uwiera.
    Pokaż mi lepsze miejsce w necie. Nieszufla, liternet, czy kąciki adoracji? Ja nie znam.
    Za to często spotykam wiecznie urażonych mistrzów pióra, lub szefów od poprawności wszelkiego rodzaju.
    Każdy by chciał coś wyciąć, naprawić lub zabronić.

    A to jest tylko piaskownica i różne dzieciaki tu przychodzą. I czegoś żądają.
    Ja zacząłem od siebie.
    Unikam kałuż itp. i nie kłócę się z idiotami, bo nie mam ich doświadczenia i samozaparcia.

  • marzec 14, 2023 16:06

    Treść komentarza została usunięta przez redakcję serwisu.

    Konto usunięte

    2-5

  • marzec 14, 2023 16:42

    Treść komentarza została usunięta przez redakcję serwisu.

  • marzec 14, 2023 18:26

    Bez urazy Panie Rafale, ale nie pomogę Panu. Mnie interesuje to miejsce i jego dobro i to żebym ja się w nim dobrze czuł, a poza tym co napisałem Milo nie przeszkadza mi tu zbyt wiele, a na pewno nie zanierzam szkodzić poemaxowi w jakikolwiek oficjalny sposób. Miłego dnia

    Konto usunięte

    2-5

  • marzec 15, 2023 15:22

    Marek jest Redaktorem Poemaxa od początku i nic się nie zmieniło. Akcja z zabawnymi, naszym zdaniem, komentarzami również nie jest nowa, wymaga pewnego dystansu do siebie. Rozumiem, że można mieć gorszy dzień, ale jeśli nie chcecie, żeby Was cytowano z powodu głupot, to ich nie piszcie. Proste.

    Życzę więcej serdeczności i dystansu, do siebie, do świata. Połączyła nas poezja i niech tak pozostanie.

    Lawendowe dostał ostatnie ostrzeżenie przed banem. Przypominam, że rejestracja nowego konta uległa zmianom... Pozdrawiam

  • marzec 15, 2023 15:48

    Treść komentarza została usunięta przez redakcję serwisu.

    Konto usunięte

    2-5

  • marzec 15, 2023 16:07

    Treść komentarza została usunięta przez redakcję serwisu.

    Konto usunięte

    2-5

  • marzec 15, 2023 16:17

    Napisałaś jeszcze, że połączyła nas poezja. Możliwe, ale od kilku lat tu jestem ponieważ nie mieliście jaj żeby mi tu odpisać prawdę, a pytałem kilkukrotnie w tym czasie o tego użytkownika. Więc połączyła nas poezja, ale nasz związek utrzymywało kłamstwo i deklaracje w które wam uwierzyłem.

    Duży niesmak, może jak się spotkamy na żywo pamiętaj o tym, nie zamierzam udawać, że wszystko jest fajnie.
    Hej

    Konto usunięte

    2-5

  • marzec 15, 2023 16:37

    Myślę, że zgromadzone w Tobie emocje i tak musiały znaleźć gdzieś ujście. Poemax jest tylko portalem poetyckim, nie przypisuję sobie ani Markowi aż tak wielkiej roli w Twoim życiu, wbrew temu co twierdzisz. Zatroszcz się o siebie.

    Pozdrawiam

  • marzec 15, 2023 17:09

    Treść komentarza została usunięta przez redakcję serwisu.

    Konto usunięte

    2-5

  • marzec 15, 2023 17:17

    Jako administratorzy mamy dostęp do Waszych logów, publikacji, również ukrytych, a także zmian jakich dokonujecie. Korzystanie z portalu wiąże się z takimi przyjemnościami, ale jest również darmowe, a my własną pracę na rzecz portalu wykonujemy w czynie społecznym. Czyli jak wszędzie.

    Decyzja o korzystaniu z portalu należy do użytkowników.

  • marzec 15, 2023 17:29

    Treść komentarza została usunięta przez redakcję serwisu.

    Konto usunięte

    2-5

  • marzec 15, 2023 17:44

    A nie masz pretensji do siebie o kilka kont jednocześnie? :) Idź na spacer i odpuść sobie złość do jutra. Udanego wieczoru.

  • marzec 15, 2023 18:37

    Żadnej,
    a wy nie macie do siebie, że to tolerowaliście?

    Ja przeprosiłem, zakończyłem publikacje na drugim koncie
    jeżeli proponujesz symetryzm to słabo wypadacie. Nie sądzisz?

    Konto usunięte

    2-5

  • marzec 15, 2023 18:54

    Treść komentarza została usunięta przez redakcję serwisu.

    Konto usunięte

    2-5

  • marzec 15, 2023 19:07

    Grześ, twórca którego utwór jest krytykowany nie jest ofiarą przestępstwa ale twórcą którego utwór jest krytykowany.

    Na Poemaxie można zablokować komentowanie utworów lub uczynić je niewidocznymi, jeśli nie chcemy być oceniani. Można tylko czytać innych, nie publikować.

    Ocena wiąże sie ze stresem ale jest coś takiego jak inteligencja emocjonalna, dzięki ktorej nabywamy dystansu do własnych płodów literackich. Moje początki na Poemie to jedno wielkie pasmo krytyki. :) dopóki z nią walczyłam, dopóty nie robiłam postępów. Z krytyki można wynieść wiele dobrego. Można sobie tez pomyśleć źle o krytyku i się z niego pośmiac. W duchu.

    Do tego jest potrzebna też dojrzałość i poczucie własnej wartości. Poemax to świetne miejsce, w którym możemy się czegoś o sobie dowiedzieć. Nie tylko w temacie poezji. :)

  • marzec 15, 2023 19:57

    Zauważyłaś że odpowiadasz tylko na to co jest Ci wygodne?
    Co do blokowania to na forum pojawiały się wątki, gdzie zablokowani dawali upust swojej wenie komentatorskiej, pisząc kogo komentują w temacie - to bardzo szanujace czyjaś wolę by go nie komentować.
    Po drugie, z tego co kojarzę administratora nie da się zablokować.
    Po trzecie, to że bito mnie jako dziecko, a nie było to zabronione, to znaczy, że bicie jest ok?

    Konto usunięte

    2-5

  • marzec 15, 2023 20:01

    Treść komentarza została usunięta przez redakcję serwisu.

    Konto usunięte

    2-5

  • marzec 15, 2023 20:16

    Treść komentarza została usunięta przez redakcję serwisu.

    Konto usunięte

    2-5

  • marzec 15, 2023 20:22

    Treść komentarza została usunięta przez redakcję serwisu.

    Konto usunięte

    2-5

  • marzec 16, 2023 00:18

    a dodatkowy żal mam o to, że wrzucałem tu swoje txt przez ostatnich kilka lat, wystarczyło gdyby ktoś mi odpisał prawdę kiedy pytałem czy ma on prawa admina, a na to pytanie xlax zawsze odpowiadał że nie, a reszta chowała głowę w piasek jak wczoraj Milo.

    po prostu bym sobie poszedł, a tak musze to wszystko stąd kopiować i kasować, straciłem trzy godziny żeby dojść do "d", więc pewnie stracę jeszcze z 6h przez to że nie mieliście odwagi cywilnej. nosz kurde, po co to? myśleliście że się nie zorientuje, albo zapomnę?

    Konto usunięte

    2-5

  • marzec 16, 2023 00:42

    Z całym szacunkiem i resztką spokoju, ale Milo odpowiedział wyraźnie, że w wasze gierki nie gra.
    Nie taka jest jego rola. I nie życzy sobie wycierania nim gęby. Jak sobie kupi tłitera, to się będzie wydurniał. Dajemy swój czas nie po to, by się nad nami wytrząsać.
    Co więcej zaznaczył, że nie ma innej możliwości: chcesz tu się udzielać, to wg zasad portalu. Swoje antypatie okazuj na komunikatorze lub prosto w twarz. Nas niczyje natręctwa nie interesują.
    A takie biadolenie, to już w szczególności rusza po zbóju. Dorośli mają trochę inne sprawy na głowie.

  • marzec 16, 2023 02:10


    To trzeba było się nie mieszać proponując jakieś "pojedynki na wiersze", gdybym wtedy się na taką dziecinade nie zgodził to bym dzisiaj nie miał problemu

    do poniedziałku powinienem posprzątać i sobie pójdę

    jak Ci tak bardzo przeszkadzam to mnie zbanuj i święty spokój, o ile będę mógł nadal kopiować i kasować swoje txt.

    Konto usunięte

    2-5

  • marzec 16, 2023 03:22

    Biadol sobie dalej. Mnie twoje nawijki kalafiorem. Odgrażasz się, że się stąd zabierasz, a się pozbierać nie możesz.
    Moje mieszanie, to moja sprawa a tobie nic do tego. Zresztą nie wiem, kto się zgodził klon, czy łon.
    Więcej poczucia humoru, a zabieranie się będzie łatwiejsze, czy wręcz zbędne. Jaka moralność Kalego, takie nerwy

  • marzec 16, 2023 06:01

    Bardzo śmieszne że mnie okłamano, hahaha, a jakie to wiarygodne, hohoho. No na prawdę Milo, jak żyję się tak nie uśmiałem xdxdxd. A to wy się nie śmialiście ze mną cały czas? Myślałem, że macie poczucie humoru...

    Konto usunięte

    2-5

  • marzec 15, 2023 19:05

    Mi niezależny, serio kończę z bytnością tu, ale może wy wyciągnięcie jakieś wnioski na przyszłość (marzenie ściętej głowy, ale moze...)

    Konto usunięte

    2-5

  • marzec 16, 2023 06:16

    Piękny różowy wschód.
    Udanego dnia :)

  • marzec 16, 2023 06:40

    Niesamowity.
    Taki że zostawię Ci tu Gdańską poetkę

    https://youtu.be/WSg6H5SPeJk

    Konto usunięte

    2-5

  • marzec 16, 2023 11:59

    Grzegorz, ale ja nic z tego nie kumam
    ...mieszkam w Zanzi bar i z mojej perspektywy to są jakieś kompletne bzdury

    Rafał wkurzył się na pewne komentarze czy posty, pomylił przy okazji jednego Pawła z drugim, co zresztą wyjaśnił... i czy Lawednowe to Kurgan, czy nie Kurgan...
    Sprawa Lawendowych Myśli i jej prowokacyjnych wpisów również została wyjaśniona/zażegnana...
    ...a Ty nawijasz cały wczorajszy boży dzień o jakichś zaszłościach ___bo nie lubisz Marka _ok, to jestem w stanie zrozumieć, ale dlaczego? - tego już nie pojmuję... bo jest administratorem? ...bo był, później częściowo nie był, by znowu wrócić do funkcji ? czy jak, bo nie rozumiem ___A może nazwał Cię nieładnie... (w 2017, 2018, albo niedawno) nie wiem ..
    __bo jeśli masz do niego jakieś ale, ponieważ komentował ostro Twój/Twoje wiersz(e), to sorry, ale Paweł Podlipniak też ostro komentuje, ja też czasem się do textu przyjebię jak wesz do jąder i nie ma chuja we wsi, któremu ujdzie na sucho....

    A redakcja - coż - dwoi się i troi, by wszystkim dogodzić (co za chuja łatwe nie jest) i dba o to, by prawdziwe trolle i hejterzy nie czynili tu spustoszenia kompletnego __i robią to za frico.............

    ...a - i jeszcze - żadne Twoje utwory nie zostały tu nigdy 'wycięte', zmoderowane, za Twoje konta-klony też Cię nikt nie powiesił

    Skąd więc u Ciebie ta zajebiście ogromna fala frustu !?

    .
    przypomnę tylko
    ...gdy tu przybyłem (jeszcze na poemie, rok 2011) i raczyłem wtedy na offtopic'u zauważyć, że wiele komentarzy idzie ad personam i po bandzie, a ich moderacja jest uzależniona od stażu i/lub lubienia danego juzera, to naczelny (Tomek/the unforgiven) wypierdolił mnie bez wyjaśniania na cały rok ...i nikt z redaktorów wówczas się za mną nie wstawił
    ___i się nie pieniłem
    ___teraz takie rzeczy się nie dzieją
    juzerzy dostają ostrzeżenia, z redakcją można sprawy przedyskutować tu albo na privat ...każdy wie co, kiedy, gdzie i dokładnie za co

    zdrowia życzę

    .

  • marzec 16, 2023 13:26


    Miłego bytu w Zanzi i na poemax.

    Konto usunięte

    2-5

  • marzec 16, 2023 13:30

    Treść komentarza została usunięta przez redakcję serwisu.

    Konto usunięte

    2-5

  • marzec 16, 2023 14:15

    ...próbuję sobie dopisać - i co? obraził Cię wtedy, wyzwał od k... i ch... czy powiedział tylko, że jesteś przewrażliwiony albo że tabletki się skończyły (bo mnie się akurat skończyły, a recepty jeszcze nie odebrałem) ...może brzydko powiedział coś o kimś z Twoich bliskich __czy o Twoich wierszach ...nie wiem...
    _____ powiedz, nie krępuj się, zdradź tę tajemnicę

  • marzec 14, 2023 15:27

    ok, więc zwracam się do adminów tego portalu o natychmiastowe usunięcie tego topicu " Forum wsparcia niedyspozycji intelektualnej Rafała Hille"

  • marzec 14, 2023 16:17

    Treść komentarza została usunięta przez redakcję serwisu.

    Konto usunięte

    2-22-22-22-2

  • marzec 14, 2023 16:57

    Treść komentarza została usunięta przez redakcję serwisu.

    Konto usunięte

    2-22-22-22-2

  • marzec 14, 2023 17:19

    Treść komentarza została usunięta przez redakcję serwisu.

    Konto usunięte

    2-22-22-22-2

  • marzec 15, 2023 00:03

    Ja też poproszę Szanownych Adminów o usunięcie wątku Lawendowych myśli, gdyż jest obraźliwy dla Rafała i wcale nieśmieszny. Poza tym wyraża on zero empatii ze strony autora/autorki tego pomysłu - nikt z nas nie chciałby ujrzeć takiego tytułu w powiązaniu ze swoim imieniem i nazwiskiem i jeszcze się dowiedzieć, że nie mamy poczucia humoru, skoro nas to rusza. Chyba nie trzeba nikomu z nas tego uświadamiać.

  • marzec 15, 2023 15:23

    Marek jest Redaktorem Poemaxa od początku i nic się nie zmieniło. Akcja z zabawnymi, naszym zdaniem, komentarzami również nie jest nowa, wymaga pewnego dystansu do siebie. Rozumiem, że można mieć gorszy dzień, ale jeśli nie chcecie, żeby Was cytowano z powodu głupot, to ich nie piszcie. Proste.

    Życzę więcej serdeczności i dystansu, do siebie, do świata. Połączyła nas poezja i niech tak pozostanie.

    Lawendowe dostał ostatnie ostrzeżenie przed banem. Przypominam, że rejestracja nowego konta uległa zmianom... Pozdrawiam

  • marzec 15, 2023 17:39

    Treść komentarza została usunięta przez redakcję serwisu.

    Konto usunięte

    2-22-22-22-2

  • marzec 15, 2023 16:02

    ...a ja proponowałbym najzwyczajniej _nie zaczepiać, ale i mniej odreagowywać ...bo tak nakręca się spiralka __w efekcie mamy poronione umysły : jest jakaś akcja, później re-akcja i kontr-akcja ...po co? To się nawarstwia

    Lepiej piszcie wiersze, prozę ...proszę __komentujcie - ostatnio przybyło dużo nowych publikacji __jest co czytać, są dobre texty, pomysły...
    ....tam się wyżywajcie - nie, qurwa, na sobie !!!