Portal Poemax jest prowadzony we współpracy ze stowarzyszeniem Salon Literacki

listopad 02, 2022 14:33

Dana Platter:
"Pisarz powinien być spostrzegawczy i kreatywny, ciekawy ludzi i świata. Musi mieć talent i powinien być wirtuozem językowym. Dobrze jest, jeśli ma poczucie humoru i dystans do samego siebie. Rozdęte ego i zapatrzenie we własny pępek owszem, sprzyja pisaniu, ale to nie znaczy, że produkt będzie miał wartość literacką."


  • listopad 02, 2022 18:49

    Chyba się nie załapię;)

  • listopad 02, 2022 19:51

    To wszystko pewnie tak. Dodałbym czucie, wrażliwość na sprawy, które umykają na co dzień - zwłaszcza w takich krótkich formach jak wiersze. Z tą wirtuozerią językową - nie wiem, pewnie zastąpiłbym wyczuciem języka, wyobraźnię - patrz tak często przywoływany ostatnio Bukowski ;)

  • listopad 02, 2022 20:16

    "dodałbym czucie, wrażliwość na sprawy, które umykają na co dzień" - czucie, wrażliwość mają termin ważności?:) ej!

  • listopad 02, 2022 20:26

    Ej, nic takiego nie napisałem ... Te cechy są ważne w pisaniu - ale to truizm przecież

  • listopad 02, 2022 20:40

    skoro to duby smalone, to po co ten truizm?;)

  • listopad 02, 2022 21:11

    dla odmiany ;)

  • listopad 03, 2022 19:08

    Spodziewałem się więcej tych "mądrości", ale dobrze i tyle.

  • listopad 03, 2022 19:14

    To jeszcze dodam od tej samej pisarki:
    Dana Platter:
    "Wyjechałam z Polski, ponieważ nie mogłam już dalej żyć i być karmioną kłamstwem i propagandą od rana do wieczora. Ucisk komunistyczny był nie do zniesienia. Nie miałam też szans na karierę zawodową; skończyłam prawo, chciałam zostać sędzią, ale wiedziałam, że nie zostanę nominowana ponieważ nie byłam członkiem PZPR."

    Jak to się, k...a, historia lubi powtarzać. To już moje ;-)