Portal Poemax jest prowadzony we współpracy ze stowarzyszeniem Salon Literacki

marzec 04, 2023 12:08

Drodzy Użytkownicy,

20 lutego opłaciłem przedłużenie domeny poemax.pl (utrzymywanej przez kei.pl) na kolejny rok. Wpłatę wykonałem z własnych środków, bo na koncie naszej zrzutki pozostało już tylko 20 zł.
Niestety, zbliża się kolejna płatność: za usługi hostingowe w vipserv.org. Nasz obecny pakiet jest ważny do 28 marca, a jego przedłużenie na kolejny rok to kwota 523,68 zł. To i tak jest kwota już mocno wynegocjowana z właścicielem serwisu i bierze pod uwagę naszą specyfikę, czyli stosunkowo mały ruch przy jednocześnie sporych wymaganiach na przestrzeń dyskową. (W przeciwieństwie na przykład do sklepów internetowych, nam, w miarę dodawania kolejnych publikacji, nieustannie przyrasta zgromadzonych danych).
Poemax to nasza wspólna sprawa, a jego dalsze istnienie zależy od każdego z Was. Wierzę, że jeśli każdy wpłaci choćby niewielką sumę, to uzbieranie wymaganej kwoty nie będzie problemem.
A oto adres naszej "historycznej" zrzutki, z której finansujemy działalność od samego początku, czyli od marca 2017:
https://zrzutka.pl/aj89mj

Dziękuję!

Paweł Biliński


  • marzec 28, 2023 23:32

    Dobry wieczór.

    Dzisiaj był ostatni dzień na opłacenie usług hostingowych umożliwiających dalszą działalność portalu. Ze zrzutki uzbierało się 175 złotych. Do tego dodałem 86,84 zł własnych środków i za łączną sumę 261,84 zł opłaciłem hosting na 6 miesięcy, czyli do 28 września.

    Tak więc nasz portal podziała jeszcze przynajmniej kolejne pół roku. Co będzie dalej? Nie wiem, bo obecny model, w którym, przy zaangażowaniu odpowiednio wielu osób, indywidualne wpłaty mogłyby być niewielkie, zdaje się coraz słabiej działać i coraz większą część kosztów pokrywam z własnej kieszeni. W tym roku mój wkład osiągnął już kwotę 245 zł (prawie 60% kosztów) i raczej nie będę chciał jej jeszcze powiększać. Pozostaje mi tylko zaapelować do Was. Jeśli Poemax ma istnieć po 28 września 2023 roku, to może się tak stać tylko, jeśli jego Użytkownicy poczują, że stanowi on wspólną wartość, o którą trzeba zadbać.

    Paweł Biliński

  • wrzesień 25, 2023 19:16

    Jak stoi powyżej hosting jest ważny do 28 września, zatem dziś wysyłam 150 zł.
    Radziłbym koleżankom i kolegom zrobić coś podobnego, to przecież nasza rozrywka.
    Pozdrowienia

  • wrzesień 25, 2023 19:56

    Leszku, zobacz tutaj: https://poemax.pl/forum/2-aktualnosci-redakcyjne/tematy/413-poemax-to-naprawde-koniec
    Niemniej jednak dziękuję w imieniu Redakcji.

  • październik 21, 2023 00:21

    Leszku, do Twojej wpłaty dorzuciłem trochę od siebie i właśnie przed chwilą opłaciłem przedłużenie hostingu o kolejne 4 miesiące - do 28 listopada 2024. Czyli mamy ponad rok spokoju :)
    W lutym będzie jeszcze do opłacenia domena poemax.pl, ale do lutego jeszcze trochę czasu. Niestety, domeny nie można opłacić z wyprzedzeniem tylko trzeba poczekać na fakturę.

    Dziękuję Ci serdecznie i pozdrawiam!